Missiós nővéreket üdvözöltünk

2017.09.20 19:02

 

Szeptember 16.-án kedden 18-órai kezdettel szentmise volt a Szent Erzsébet templomban, melynek keretében a nálunk szolgálatot teljesítő nővéreket köszöntöttük. Ez alkalomból Lucia nővér kedves szavaival köszöntötte a szentmisén megjelent híveket. Tört magyarsággal, de nagyon kedves szavakkal köszönte meg a meghívást és János atyától átvette a rendház nevét viselő Kis Szent Teréz szobrát. Lucia nővér pár szóban bemutatta  a Szentlélek Szolgáló Missziós Nővérek tevékenységét. Szeptember hónapban megkezde mélykúti szolgálatát Goska nővér és a mostanában örök fogadalmat tett Katarína Junasova nővér. A mélykúti hívek nagy várakozással és szeretettel fogadták őket. Hosszú évek után Mélykúton ismét tanítanak nővérek az iskolánkban, ugyanis a kommunista államosítás előtti időszakban természetes volt a női szerzetesek jelenléte településünkön, erre még az idősebb korosztály képviselői emlékeznek is. A szentmise után a templomkertbe egy kis megvendégelésre várták a híveket.